Pomysły na upominki dla gości weselnych

Profesjonalnie opracowany i wdrożony planer weselny ułatwia życie pary młodej i właściwie całej rodziny zaangażowaniem w dopracowanie wymarzonego wydarzenia. Oczywiście wiele zadań powierza się wyspecjalizowanym agencjom, a podziękowania na ślub zamawia od prawdziwych rzemieślników, ale to jednak nie wyklucza podejmowania samodzielnych działań, często profilaktycznych. Jak planer weselny wpływa pozytywnie na jakość jednego z najważniejszych życiowych wydarzeń, jak w normy planowania wpisują się podziękowania po ślubie, o jakie drobne elementy warto koniecznie zadbać, żeby zminimalizować ewentualne kryzysy?

Testowanie wszystkich zamówień i dodatków ślubnych to absolutna podstawa

Jeżeli zamawiasz gadżety na wesele dla gości, chociażby w postaci magnesów musisz w pierwszej kolejności przeprowadzić test na małej próbie w celu potwierdzenia jakości. Masowe transakcje nie sprawdzają się, ponieważ mogą wymagać poprawek lub pewnych udoskonaleń. Dobry rzemieślnik z reguły potrafi podpowiedzieć, czy dane podziękowania po ślubie się sprawdzą, czy para młoda powinna zastanowić się nad wyborem czegoś innego.

upominki dla gości na wesele
Upominki dla gości na wesele z magnesem

Warto pytać o zdanie specjalistów, ekspertów branży ślubnej, bo to maksymalnie oszczędza czas i minimalizuje problemy organizacyjne. Kolejna sprawa organizacyjna to rozpisanie małych notatek i kontaktów do świadków, oprawy muzycznej, filmowców, fotografów, florystki, salonu sukien ślubnych. Każdy kontakt po potwierdzeniu należy oznaczyć i schować do odpowiedniego segregatora. Dzięki temu para młoda wykluczy braki terminów lub inne nieporozumienia. Podobnie można zaplanować pomysły na upominki dla gości weselnych. Czas wykonania różni się w zależności od skomplikowania projektu i wymaga potwierdzenia listy gości.

Jakie najważniejsze i drobne elementy warto sprawdzić przed wydarzeniem?

Kolejne zadania do realizacji to ustalenie terminu samego ślubu, stylu ceremonii, budżetu i układu gości (niewielka lub masowa skala), scenariusza wraz z motywem przewodnim, głównym. Nie jest to niestety łatwy cel. Pary młode często stawiają na imprezy uniwersalne, nowoczesne z DJ-em lub zespołem, w bardziej swojskim, naturalistycznym klimacie. W tych czasach warto postarać się jednak o nieco większą oryginalność. Do zadań panny młodej należy zakup artykułów higienicznych, preparatów i leków na różne kryzysy zdrowotne mogące pojawić się, chociażby po przejedzeniu, kosmetyków.

Gadżety na wesele dla gości – magnesy

Wstępna i potwierdzona później lista gości wymaga uwzględnienia kontaktu, przewidywanego sposobu noclegu, dodatkowych uwag. Z niektórymi zaproszonymi trzeba spotkać się wcześniej, opłacić nocleg w hotelu lub stworzyć warunki relaksu dla seniorów, osób chorych, najmłodszych. Niektóre sale weselne w tym pomagają. Upominki dla gości na wesele rozdaje się najczęściej z czymś, czyli cateringiem, dobrym alkoholem. To miła tradycja, godna podtrzymywania, bo zwiększa jakość długoterminowych relacji. Upominki na wesele dla gości nie muszą być drogie, żeby zrobiły pozytywne wrażenie. Pamiętaj, żeby w planowaniu wesela się nie śpieszyć i przemyśleć również kryzysowe scenariusze.